Rocksztár is lehetne, de inkább speciális nevelésű igényű gyerekeket tanít dobolni

Gál Dani egyszerre zenész, tanár és sikeres vállalkozó, aki munkájával, megvalósított projektjeivel másokat is inspirál. Ráadásul szenvedélyével, a zenével, a dobolással foglalkozhat az általa létrehozott Budai Dobiskolában is, ahol a zenészi ambíciókat dédelgető fiatal tehetségek mellett olyan gyerekekkel és felnőttekkel foglalkozik, akik speciális nevelést igényelnek. Teszi mindezt végtelen türelemmel, alázattal, lelkesedéssel, a hozzá járó növendékek szülei pedig úgy érzik, abszolút eredményesen végzi munkáját. Indíttatásról, inspirációról, küldetésről és tervekről beszélgettünk vele.

Dani kisgyerekként kinézte magának a dobot, mint hangszert: ha szülei koncertekre vitték, mindig a dobosokon akadt meg a szeme. Lenyűgözte, hogy milyen látványos, amit egy dobos a színpadon művel. 5-6 éves lehetett, amikor a szülei beíratták egy klasszikus ütős kurzusra, mivel állandóan járt keze-lába, izgő-mozgó gyerek volt. Az első ismerkedés a hangszerrel leginkább katonai menetdobolást jelentett, amit kevésbé kedvelt, de idővel megtalálta magának azokat a tanárokat, akik az általa preferált jazz és könnyűzenei irányokba terelték tovább. Valahogy sohasem az mozgatta, hogy körberajongott rocksztárrá váljon.

Tovább a cikk elolvasásához…