Daninál kidobolják magukból a feszültséget az autista gyerekek

Gál Dániel már kiskorában is szenvedélyesen gyűjtötte a dobverőket, felnőttként pedig nemcsak dobolni tanítja a figyelemzavaros gyerekeket, hanem játszi könnyedséggel szót is ért velük. Képzeld el, hogy más vagy, mint a többiek. Te vagy az osztályban – sőt lehet, hogy már az egész iskolában – „a problémás gyerek”. Hiába igyekszel, mégsem ért meg senki. A különórán ugyanez megy: miattad nem lehet haladni, zavarod a többieket. Képtelen vagy hosszan koncentrálni, egy helyben ülni… Aztán jön Gál Dani és a dobolás: pontosan tudja, hogy mit érzel, ahogy azt is, hogy hogyan hozza ki belőled a legtöbbet. A dobolás – Dani elmondása szerint – transzélmény, ami végre kizökkent a feszültséggel teli mindennapokból. És a „varázserő” nem áll meg ennyinél! Tovább a cikk elolvasásához…